Одеська область, з її просторими степами та стратегічним розташуванням поблизу Чорного моря, у радянські часи була важливим осередком військової авіації. Два аеродроми — Арциз (відомий також як Червоноглинське) та Буялик — колись гуділи від ревіння…
Мало хто не знає про одеський Пасаж. Навіть сьогодні ця будівля вражає уяву своєю величчю та розкішшю, а сотню років тому це взагалі був справжній архітектурний шедевр. Для тих часів це був справжній універсальний магазин,…
Історія одеських ринків почалася разом із самим містом. Коли було засновано Одесу як порт і торговий центр, торгівля стала основою її розвитку. Завдяки вигідному розташуванню на перетині морських і сухопутних шляхів місто швидко привабило купців…
Одеса — місто, що народилося на перехресті культур, мов і доль. Вона з перших днів стала магнітом для людей із різних куточків світу. Порожні степи біля Чорного моря, де колись гудів лише вітер, за кілька…
Одеса завжди була містом із характером — гамірним, багатоликим, із солоним присмаком моря та тонким гумором її мешканців. Не дивно, що кінематограф, щойно з’явившись у світі, одразу звернув увагу на це південне диво. Ще на…
Гумор став невід’ємною частиною Одеси, таким же символом, як Оперний театр чи Дюк на Приморському бульварі. Одеська манера спілкування – це ціла наука: трохи саркастична, завжди дотепна, з тонким шаром іронії, що приправлена теплотою й…
Одеса – місто, яке з першого погляду зачаровує своєю архітектурою, ніби зітканою з різних епох і культур. Розташоване на березі Чорного моря, воно стало унікальним прикладом того, як європейські традиції, східні впливи та місцевий колорит…
Вулиця Дегтярна в історичному центрі Одеси тричі перейменовувалась. У пам’яті старшого покоління вона залишилася вулицею, названою на честь генерального прокурора СРСР Андрія Януаровича Вишинського. Це людина, про яку радянська влада постаралася сором’язливо забути невдовзі після…
Можливо, комусь це здасться неймовірним, але свої перші кроки телебачення в Україні почало робити ще в лютому 1939 року, коли відбулася перша телетрансляція в країні. Щоправда, на той час це диво технічного прогресу могли спостерігати…
Одеса — місто, що зачаровує своєю красою: величний оперний театр, сонячні пляжі, вузенькі класичні вулиці та сяюча Дерибасівська. Але під цими мальовничими краєвидами ховається інший світ — темний, загадковий і сповнений таємниць. Це одеські катакомби,…
Останні тижні березня 2025 року для Одеси стали справжнім випробуванням. Російські війська посилили атаки ударними безпілотниками типу «Шахед», завдаючи ударів по житлових кварталах, цивільній інфраструктурі та ключових об’єктах міста. Ці нічні нальоти залишили по собі…
Про цей район ходить багато різних чуток, навіть в самій Одесі. Більшість з них розпускають люди, які самі ніколи не те що не жили, але і не бували у цьому районі Одесі. Гості міста і…
В Одесі все що не робиться — все найкраще. Наші цигарки не були виключенням, адже знали їх не то що по всьому місту, губернії чи області, а на всю колишню імперію (і царську, і потім…
Згадуючи історію Одеси, можна лише дивуватися, наскільки швидко вона набула рис, які здавалося б, властиві хіба якійсь європейської столиці. Буквально відразу номінально провінційне тоді місто обзавелося театрами, салонами краси та модними магазинами, а також кафе…
Кажуть, реклама – двигун прогресу. Можна ще додати – прапор демократії. Бо чим більше об’єктів – тим краще вибір. І ось фірми, фірмочки та підприємства вишиковуються перед нами рівним строєм і хвалять себе щосили, сподіваючись…
Одеса завжди мала унікальний характер, що відображається навіть у назвах її вулиць, площ і районів. Топоніміка цього міста — це своєрідна подорож крізь час, яка розповідає про історичні події, видатних людей, культурні традиції та навіть…
У старому, ще дореволюційному підручнику світського етикету написано: «Новий рік та Різдво небажано зустрічати без ялинки, і зовсім безглуздо зустрічати без шампанського». Суворі вимоги! Як бути з ялинкою, кожен вирішує сам для себе, адже є…
Соціологи стверджують, що будь-яке місто облагороджують «спальні райони». Але одесити завжди вважали марнотратством спати вдома. Для чого тоді, якщо не для сну, людство винайшло офіси, контори, канцелярії, бюро та інші богоугодні заклади?! І оскільки геніальні…
Одеситам завжди був притаманний глибоко філософський погляд на життя. Вони вважали, що кожна людина народжена для щастя, як птах для бульйону. Вважалося, що справжній одесит повинен виглядати так, щоб поряд з ним основоположник пишних «лукулових…
Маючи потяг до калорійних продуктів харчування, одесити змушені були компенсувати це потягом до видів спорту, що облагороджують. Не було такого продукту і такого виду спорту, які б не поважали одесити, що поважають самих себе. На…
Вчора ми розповідали вам про німецький вплив на Одесу. Звісно, окрім різноманітних виробництв, німці привезли в Одесу і традиції пивоваріння. Але окрім пінного напою та радості для містян, наявність виробництва пива посприяла і покращенню міської…
На початку ХХ століття в Російській імперії пишно розцвіли всілякі революційні партії та рухи. Були серед них такі, що проголошували терористичну активність своєю головною тактичною лінією. Але навіть серед радикалів були певні відмінності. Бий всіх!…
Шахи в Одесі любили завжди, а особливо — коли знаходився цікавий суперник, що займав протилежний бік дошки. Можливо, Остап Бендер тому й вважався «великим комбінатором» і в романі став шаховим фантазером, що ще в Одесі…
У квітні 1896 року паризькі газети замайоріли сенсаційними повідомленнями: «Лувр збирається придбати тіару скіфського царя Сайтоферна!». Далі пояснювалося: цей золотий шолом знайдено на півдні Росії і потрапив до Парижа манівцями з Одеси. Жоден француз не…
Багато десятиліть цей парк є одним із найбільш відвідуваних міських місць. Задуманий архітектором Францом Боффо, цей парк мав з’явитися на карті Одеси ще в 40-ті роки XIX століття. Але нестача коштів відсунула плани на три…
Були часи, коли Одесу нагородили статусом третього міста імперії після Петербурга та Москви, навіть Києву надавши четверте, теж пристойне місце. Але в одному Одеса була беззастережно першою (і цього ніхто не заперечував) — Одеса була…
Ця частинка історії Одеси почалася, коли ще і нашого міста в сучасному його розумінні не було. Кажуть, що й штурм Хаджибеївської твердині довелося на день перенести, бо в таборі у Водяній балці, де в очікуванні…
Як прикрашають наше життя помилки! Ось у одеському Міськсаду, прямо на вулиці Дерибасівській, одесити поставили пам’ятник у вигляді бронзового випорожнення. І багато приїжджих вважають, що це один із дванадцяти стільців знаменитого роману Ільфа та Петрова….
Навряд чи знайдеться людина, яка не побувала в одеському пивному ресторані «Гамбринус», що знаходиться в глибокому підвалі на розі Дерибасівської та провулка Віце-адмірала Жукова (історична назва – Колодязький провулок). Колись цей будинок займав готель «Франція»,…
В нашому місті завжди любили читати. Мабуть, саме тому серед одеситів стільки письменників та поетів, а скільки їх тут бувало — то і взагалі перерахувати неможливо. Але як у нас з’явились бібліотеки, хто був хазяїном…