Bitcoin – цифровая валюта, которую пользователи со всего мира чаще всего покупают и продают. Это главная монета на криптовалютном рынке. Рыночная капитализация Биткоина составляет более 1 триллиона долларов, при этом другие криптоактивы зависят от стоимости BTC….
Подумайте, якщо на зорі існування міста в магазинах, шинках, особистих підвалах та громадських льохах Одеси вдалося нарахувати 247 сортів вин, 155 видів коньяку, лікера, рому та незліченну кількість сортів горілки — як важко було людині,…
Одеса завжди була ласа до різноманітних розваг. Тому майже одразу після винаходу братів Люм’єр, цим чудо-виробом зацікавились і в нашому місті. Перші кінотеатри не примусили себе довго чекати, і дуже скоро почали розважати одеську публіку….
Колись чи не єдиною «правильною» думкою було рахувати вік Одеси від «заснування» його в часи імператриці Катерини ІІ. При цьому абсолютно ігнорувався той момент, що до чиновників імператриці тут існувало місто, яке брав штурмом Де…
Найбільш сприятливим для розвитку католицизму в місті був період з кінця ХVІІІ ст. до 20-х рр. ХІХ століття. Його характерною особливістю було лояльне ставлення до католиків з боку місцевої влади. Свідченням є позиція генерал-губернатора Новоросійського…
Сьогодні ми розберемось, як чумацький промисел тих часів висвітлювали газети, зокрема відомий «Одесский вестник». Адже газета була сучасником подій, і тому почитати її матеріали буде дуже цкаво і корисно, ми ніби отримуємо інформаці про чумацтво,…
1821 рік ознаменувався в історії Греції як рік початку визвольної війни від османського панування Чимало борців полягло в цій війні. Серед них і борець духовний Константинопольський патріарх V. Повстання зазнало поразки але стало сигналом для…
Багато хто вважає, що ніби українськікозаки в Одесі були лише виконавцями задумів російських адміністраторів, військових, урядовців та численних іноземців, які займали важливі посади на службі Російській імперії. Насправді це не зовсім так. Секретар імператриці Як…
Володимир Миколайович Ястребов (1855 – 1898) посідає серед українських істориків своєрідне місце. Навряд чи його можна зарахувати до числа провідних істориків, що працювали на території України. При тому на локальному рівні він є одним з…
В Одесі тривають суперечки щодо того, як найкраще вшанувати пам’ять героїв, що полягли захищаючи Україну та Одесу зокрема. Бюст одного з героїв України навіть вже виготовили, але однак поки що не можуть встановити через невизначеність…
Трасу здоров’я в Одесі можна, безперечно, вважати однією з головних пам’яток міста. Будучи органічною частиною міста з минулого століття, зараз цей маршрут страждає від низки проблем, про які не можна забувати. Поява траси Історія траси…
Під час Другої світової наше місто грало велику роль і як значний регіональний транспортний вузол, що складався iз підрозділiв Одеської залізниці, найбільшого на той час на Чорному морі порта, який був основною базою для суден…
У самому центрі Одеси, між Оперним театром та Архітектурним музеєм, розташована красива, пофарбована в рожевий колір будівля. Колись давно тут знаходився один із найавторитетніших закладів старої Одеси – Англійський клуб, який проіснував у його стінах…
Сьогодні ЗМІ мають величезний вплив на суспільство. Вдало написаний матеріал, що висвітлює проблему в певному ключі — здатен серйозно змінити суспільну думку щодо якоїсь персоналії або події. В наш час трохи відійшла назад ще одна…
Визначення долі цього видатного українського дослідника не було простим, а позначено цілою низкою різких змін навіть в отриманні освіти. Опинившись в Одесі, він стане одним з тих людей, хто дбатиме не тільки про освіту, а…
Історія Одеського університету протягом Другої світової війни просто не має аналогів. Так вже сталося, що протягом 1941-1944 років існувало цілих два університети. Один — на радянській території, в евакуації. Інший — в окупованій румунами Одесі….
Сьогодні поговоримо про М’ясоїдівську вулицю, яка вважається другою вулицею Одеси після Дерибасівської. Це одна з центральних вулиць Молдаванки. Часто можна почути, що саме тут мешкав Мішка Япончик, хоча навіть популярна пісня це заперечує. Історія вулиці…
Сьогодні мешканки та гості нашого міста можуть поступити в оидн з вищих навчальних закладів Одеси без будь-яких проблем та обмежень. Треба лише мати гарні бали. Але свого часу все було зовсім не так, і щоб…
Історія цієї вулиці нараховує більше двохсот років. Вона пов’язана з декількома історичними учбовими закладами, з літературним героєм та з одним з його реальних прототипів. Все це – про вулицю Дворянську. Гімназія та університет Сьогодні тут…
У передвоєнні роки одесит мав набагато більше шансів потрапити в підвали будівлі УНКВС на Маразлієвській (Енгельса), ніж отримати підвищення на роботі. Заарештовували, а потім розстрілювали за анекдоти, за критичні висловлювання на партійних та профспілкових зборах,…
Протягом багатьох етапів історичного розвитку України грецька спільнота займала важливе місце її житті. Помітним залишився «грецький слід» і в історії Одеси. Греки відігравали визначну роль і в заснуванні міста, розвитку міжнародної торгівлі, порту, посідали ключові…
В Одесі фанатський рух по-справжньому розгорнувся у 1980-х роках. Щоправда, за ці роки багато чого змінилося, змінились і умовні «вороги». Втім, деякі з них так і залишились у якості основного противника ще з часів СРСР,…
Перед тим як знову кинути у смітник пляшки від вина, коробки від поштових відправлень або старі журнали, подумайте про можливість їхньої вторинної переробки. Хто знає, можливо, саме ваші відходи стануть корисними для волонтерів, які збирають…
У наш час неодноразово підіймається питання про демонтаж пам’ятника Пушкіну. І дійсно, російському поету ніби нічого робити в українському місті. З іншого боку, завжди знайдуться ті, хто назве його великим митцем, який має безпосереднє відношення…
Прісна вода була в Одесі завжди була у величезному дефіциті, і перші одесити змушені були вмиватися переважно морською. Вже набагато пізніше, коли пустили довгоочікуваний Дністровський водовід, місцеві інженери розробили економічні проекти, які передбачали, наприклад, полив…
За старих часів існувало повір’я — місто живе доти, поки йде його баштовий годинник. Виходить, що в цьому плані Одеса набагато живіша за багатьох! Адже наш годинник не тільки показує час, а ще і грає…
Колись Балківська була найдовшою вулицею старої Одеси. За великим рахунком, ця вулиця старша за саму Одесу. Нині Балківська – широченна автомагістраль від Пересипського мосту до Горбатого. Майже скрізь вона забудована висотними житловими будинками. Проте, на…
Це сьогодні осінні зливи не лякають жителів міста. А от колись хоч трохи більш-менш серйозний дощ призводив буквально до апокаліпсису. Містом просто неможливо було пересуватись, або треба було бути готовим бути буквально по вуха у…
Юрій Сергійович Трусов – радянський поет, письменник, автор численних повістей, романів, збірок віршів. Найбільшу популярність принесли історичні романи: «Падіння Хаджибея», «Ранок Одеси», «Кам’яне море», які пізніше були об’єднані в роман – трилогію «Хаджибей» про історію…
В історії Одеси було досить багато різноманітних паводків та повеней. Однак однією з найбільших стала повінь 1908 року, про яку сьогодні і піде мова. А заразом розберемо і фотофейк, який також пов’язаний з повенями. Грандіозна…