На затишному спуску Віталія Блажко, що раніше носив ім’я відомого радянського підводника Олександра Марінеска, стоїть будинок, який уже понад століття є свідком історії Одеси. За адресою Віталія Блажко, 14 розташований чотириповерховий дім, історія якого нараховує…
З 1 січня 2025 року в Україні планувалося, що фельдшери й медсестри, які працюють у бригадах екстреної медичної допомоги, отримають кваліфікацію «парамедик». Однак через затримки з навчанням і перенавчанням у багатьох регіонах перехід на нову…
Питання збереження архітектурної гармонії Воронцовського провулку та можливості створення нових будівель, які не порушують стильову цілісність цього історичного місця є доволі гострим на сьогоднішній день. Наразі знов загострилась ситуація з «Будинком-стіною», або Відьомстким будинком, як…
Теплопостачання житлових будинків в Одесі завжди залишало бажати кращого, незважаючи на те, що рахунки за тепло були досить високими. Ситуація ускладнилася під час війни, коли через блекаути зросла загроза залишитися взимку без тепла. Щоб допомогти…
Новий логотип Одеської області викликав жваві обговорення як серед мешканців регіону, так і серед експертів із дизайну та мистецтва. Цей символ позиціонується як частина сучасної айдентики області, спрямованої на формування впізнаваного іміджу регіону. В його…
Ідея будівництва метро в Одесі є однією з найцікавіших, але водночас найбільш проблематичних сторінок в історії міського транспорту України. Попри численні спроби реалізації цього проєкту, він досі залишається тільки мрією. Розглянемо детально, чому ця концепція…
Одеса у 2024 році стала символом стійкості та незламності перед обличчям постійних ракетних атак, які не припинялися протягом усього року. Російські війська продовжували завдавати ударів по цивільній інфраструктурі, житлових районах та історичних об’єктах, створюючи значні…
Про загадковий мікрорайон на самому Заході Одеси — Ленселище, деякі городяни дійсно не знають. Ленселище виникло в середині 50-х років як «висілки» для працівників заводів на Першій Заставі. У 50-х роках воно значно зросло за…
Цьому готелю не так вже і багато років, але він вже перетворився на чергову покинуту одеську будівлю. Цікаво, що він розташований доволі вдало та зручно. Але і досі не знайшлося того, хто навів би в…
В городе есть сооружения, которые выглядят совсем непрезентабельно и эти «заброшки» красуются в разных частях города, поражают своими огромными размерами и пугающе зияют пустыми оконными проемами. Некогда на этих разрушенных заводах и фабриках производили продукцию славящуюся далеко за пределами Украины, а сегодня они стали приютом для бомжей, свор бездомных животных, свалкой для мусора.
В Одессе и сегодня стоит немало зданий, построенных в хрущевские времена. Даже в советское время их называли «хрущобами», и престиж этих зданий был невысоким. Сегодня, тем не менее, многие люди рассматривают покупку в подобных зданиях квартир. Особенно это актуально для тех, кто ищет себе первую в своей жизни отдельную квартиру. Почему-то до сих пор бытует мнение, что с этими домами ничего не может случится, несмотря на их возраст. Сегодня мы постараемся показать, что стоит трижды подумать перед тем как сделать такую покупку. Даже на этапе строительства домов в то время были нередкими аварии, об одной из них сегодня и пойдет речь.
Материалы о том, что в Одессе «не так» и что с этим можно было бы сделать