Видатні IT-спеціалісти з Одеси

12:22  |  19.05.2025
Видатні IT-спеціалісти з Одеси

Одеса давно є одним з лідерів в сфері інформаційних технологій. Може ви не знали, але перед війною наше місто увійшло в український ТОП-5 за цим показником. І навіть через два роки повномасштабної війни, обстрілів, блекаутів тощо ми поступились лише однією сходинкою, і то Івано-Франківську, в який переїхало чимало спеціалістів, щоб бути подалі від війни.

Одеса – батьківщина … ні, не слонів, а стартапів

Одеса — це місто, де IT-індустрія процвітає завдяки великій кількості аутсорсингових і продуктових компаній. Тут працюють такі “гіганти”, як Luxoft, Ciklum, DataArt, Lohika, Provectus, HYS Enterprise, Beetroot, AB Soft та інших. В штаті кожної з цих компаній задіяно не менше сотні людей. Загалом на Одещині можна нарахувати 30 аутсорсингових і 15 продуктових компаній, що створює добрий фундамент для розвитку галузі.

Популярна платформа DOU.UA, яка добре відома і популярна серед працівників ІТ-індустрії, зробила рейтингове опитування щоб виявити найкращих роботодавців. Так от шоб ви знали, одеські компанії зайняли там лідируючі позиції. Умови рейтингу передбачали оцінку умов праці, перспектив кар’єрного зростання, звісно зарплати (бо куди ж без цього) та рівень (і взагалі наявність) корпоративної культури.

По ітогам опитування, найкращими роботодавцями Одеси стали VertaMedia, Netpeak, KeepSolid і Clickky. Таким чином, одеські ІТ-корпорації не тільки швидко зростають та розвиваються, а ще і забезпечують при цьому цікаві та комфортні умови праці для співробітників своїх «галер», як жартома називають компанії їх співробітники.

Одеса також і тими стартапами, які «вистрілили» на міжнародному ринку цих послуг. Іноземні інвестори охоче підтримують одеські проєкти, що такод добре сприяє швидкому розвитку галузі в регіоні. В самій Одесі буквально безліч різноманітних курсів, школ, тренінгів, тематичних «мітів» та інших можливостей увірватись та «увійти в айті». Подібні заходи не лише допомагають опанувати професію, а й показують, наскільки динамічно розвивається IT-індустрія в Одесі, враховуючи їх кількість. Між іншим, радимо кілька сайтів, де можна покращити свій рівень української.

Звісно, вигідне розташування теж сприяло переїзду спеціалістів саме сюди. До війни Одеса з її м’яким кліматом і добрими умовами для відпочинку сприяла активному переселенню саме сюди. Зараз, звісно, все трохи інакше – під прильотами «Шахедів» вже не до написання коду і не до дизайнування. Але одесити не здаються, і як бачимо, багато хто все одно продовжує працювати.

Історії успіху одеських IT-спеціалістів

Тим не менш, одеські IT-фахівці неодноразово доводили, що можуть буквально розірвати будь-які перепони, для них немає недосяжних рубежів чи цілей. Наведемо кілька коротких історій про те, як вихідці з Одеси розпочали свій бізнес у «комп’ютерній» сфері і зрештою прийшли до приголомшливого успіху. Комусь з них пощастило швидко, комусь довелось попрацювати довше, але результат у всіх був буквально шикарним.

Від програмування до угоди зі світовим лідером – компанією Snapchat

Віктор Шабуров із дитинства захоплювався програмуванням і приділяв багато часу вивченню англійської мови, чітко розуміючи, які навички потрібні для кар’єрного успіху. Після закінчення університету він працював у IT-компанії, але мріяв про власний проєкт. Так з’явився “Looksery” — мобільний додаток для обробки фотографій, який згодом придбав гігант Snapchat.

Мабуть, жодне з одеських підприємство ніколи не досягало настільки великих успіхів в експорті. Принаймні, про купівлю американцями одеських товарів наразі нічого невідомо. А тут, як бачите, все вдалося. Зупинятися Вадим, доречі, не збирається, в планах у нього нові творчі і фінансові успіхи.

Шлях з позиції тестувальника до посади керівника “DataArt” в Одесі

Олександр Демура пройшов шлях від тестувальника до керівника одеського офісу міжнародної компанії “DataArt”, яка займається розробкою програмного забезпечення й має головний офіс у Нью-Йорку.

Ще до вступу в інститут він відвідував комп’ютерні курси й вивчав мови програмування, а під час і після навчання постійно вдосконалював свої навички. Його наполегливість і працьовитість привели до успіху — Олександра запросили очолити одеську філію “DataArt”. Тут він нарешті зміг реалізувати свої можливості, які отримали як бачимо, і міжнародне визнання. Втім, можливо це і не межа для Олександра, і його найвищі посади ще попереду.

Засновник “RingCentral” і учасник списку Forbes

Влад Шмуніс народився в Одесі, але згодом із батьками переїхав до США, де навчався в Державному університеті Сан-Франциско. У 1999 році він заснував “RingCentral” — компанію, що пропонує доступну IT-телефонію.

Завдяки вигідним тарифам і зручності сервіс швидко набув популярності, а “RingCentral” стала одним із найбільших і найприбутковіших постачальників комунікаційних послуг у світі. Сам Влад увійшов до списку Forbes. Отак, як бачите, варто хоча б народитись в Одесі, і підприємницький успіх у вас вже частково в кишені. Хоча, звісно, це все просто жарт, але і без одеських хитрощів тут точно не обійшлося.

Творець революції в онлайн-шопінгу

Вадим Роговський почав заробляти ще в 18 років, налаштовуючи інтернет для місцевих компаній. З того часу він постійно розвивався в IT-сфері, а в 2016 році створив стартап “3Dlook” — додаток, який за допомогою штучного інтелекту, нейронних мереж і 3D-технологій визначає розміри одягу за фотографіями.

Це рішення значно полегшило онлайн-шопінг, особливо для покупок у закордонних магазинах. Компанія Вадима має велику клієнтську базу й стабільно зростаючий прибуток. Особливо це цікаво з тої точки зору, що у кожної з компаній одягу є власна розмірна сітка, і цей стартап допомагає впоратись з цією проблемою. Не маємо сумнівів, що на створення стартапа Вадима навели продавчині з «Привозу» та 7 кілометру, що намітаним оком і безпомилково визначали твій розмір одягу ще у 90-х.

Одесит, що співпрацює з NASA

Володимир Усов — ще один одеський підприємець, який досяг успіху в IT. Свій шлях він починав у транспортній компанії, потім працював у медіахолдингу “Репортер”, а в 2011 році перейшов у сферу комп’ютерних технологій. Спочатку Володимир розробляв інтерактивні книги, але справжній успіх прийшов із проєктом “Kwambio” у 2014 році.

Це компанія, що створює 3D-принтери для роботи з керамікою, і між іншим, вона увійшла до четвірки найкращих у світі в цій галузі. “Kwambio” співпрацювала навіть із NASA, а сам Володимир певний час очолював Державне космічне агентство України. Доречі, а ви знаєте про одеську обсерваторію і її історію та можливості? Якщо ні, то почитайте тут.

Подпишитесь на Телеграм Моя Одесса telegram ico!

Нажмите , чтобы читать в Фейсбуке!

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: