Потерпілий від знущань в СІЗО Одеси сам підозрюється у катуванні мобілізованих

18:00  |  08.06.2026
Знущання в СІЗО Одеси: потерпілий сам підозрюється в катуванні мобілізованих

Працівники Державного бюро розслідувань відкрили провадження за фактом можливого знущання над утримуваним в Одеському СІЗО, але потерпілий сам є підозрюваним у катуванні мобілізованих громадян. Про це повідомило ДБР.

На оприлюднених у соціальних мережах кадрах видно, як один із в’язнів змушує іншого повзати по підлозі та приносити капці зубами. За попередньою інформацією, потерпілим є працівник одного з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК).

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 365 Кримінального кодексу України — перевищення влади або службових повноважень. Слідчі ДБР наразі перевіряють достовірність відеозапису, встановлюють учасників події, свідків та обставини інциденту.

Однак у повідомленні бюро зазначено деталь: особа, яка могла бути потерпілим, сама перебуває в СІЗО за підозрою у вчиненні аналогічних злочинів. ДБР розслідує проти неї справи за частиною 3 статті 127 КК України (катування) та частиною 2 статті 146 (незаконне позбавлення волі та викрадення людини) щодо мобілізованих громадян.

«Жодні обставини, звинувачення чи особисте ставлення до підозрюваного не можуть бути виправданням для приниження людської гідності, насильства або самосуду. Відповідальність за будь-які правопорушення має наставати виключно в межах закону та за рішенням суду», — наголошує ДБР.

Вдео зняли близько тижня тому. За інформацією ЗМІ, так звані «смотрящий» по 6-му корпусу СІЗО на прізвисько Спортик, якого характеризують як пов’язаного з кримінальними структурами, «дресирував» співробітника ТЦК.

Керівництво Одеського СІЗО вже було відсторонено від посад через це відео.

Підпишіться на Телеграм Моя Одеса telegram ico!

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Популярное за неделю
Прогноз погоди в Одесі на 1 червня: дощі та до +18°С

1 червня в Одесі прогнозується мінлива хмарність, місцями невеликий дощ, температура повітря вдень сягне до +18°С. Вночі та на світанку в місті спостерігався невеликий дощ, температура повітря коливалася в межах +14…+15°С. Зранку і до обіду…

Оставьте комментарий

*