Грип та ГРВІ на Одещині: перевищено епідпоріг у трьох районах

16:12  |  11.02.2026
Грип та ГРВІ на Одещині: епідпоріг перевищений у трьох районах (11 лютого 2026)

На Одещині за тиждень з 2 по 8 лютого зафіксували зростання захворюваності на грип та ГРВІ на 9,7% порівняно з попереднім тижнем. Епідемічний поріг перевищений у Білгород-Дністровському, Ізмаїльському та Болградському районах. Через високу захворюваність тимчасово припинили роботу 18 дитячих садків.

За період з 2 по 8 лютого Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб зареєстрував помітне зростання випадків грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій, включно з COVID-19. Темп прискорення становить 9,7% порівняно з попереднім тижнем.

Показник захворюваності склав 428,2 випадки на 100 тисяч населення. Хоча цей рівень на 15,8% нижче, ніж у минулому епідемічному сезоні, та на 11% нижче епідемічного порогу в цілому по області, ситуація критична у окремих районах.

Епідемічний поріг перевищений у трьох районах: Білгород-Дністровський на 27,3%, Ізмаїльський на 6,8%, Болградський на 6%. У Роздільнянському районі захворюваність майже досягла критичної позначки. Найчастіше хворіють діти — вони становлять 64% від усіх випадків. Найбільш уражена вікова група від 5 до 14 років.

За тиждень до стаціонарів госпіталізували 457 осіб, що на 29% більше, ніж тижнем раніше. Серед госпіталізованих переважають діти — до 69%.

Вірусологічний моніторинг показує одночасну циркуляцію у регіоні вірусів грипу А (H3N2 та несубтипований), SARS-CoV-2, RS- та аденовірусів.

Через високий рівень захворюваності Департамент освіти і науки Одеської ОДА тимчасово призупинив роботу 18 дитячих садків. Крім того, 24 заклади загальної середньої освіти та окремі класи переведено на дистанційне навчання.

Наразі проти грипу вакцинували 4043 особи, з яких понад 2,4 тисячі належать до груп ризику. Фахівці рекомендують дотримуватися профілактичних заходів: при симптомах ГРВІ залишатися вдома, вчасно вакцинуватися, не вживати їжу, яка зберігалася неналежним чином, та використовувати питну воду з надійних джерел.

Підпишіться на Телеграм Моя Одеса telegram ico!

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter