Якою була б Одеса, якби не повномасштабне вторгнення

10:04  |  03.04.2024
Якою була б Одеса, якби не повномасштабне вторгнення

Мало хто буде сперечатись з тим, що Одеса потребує термінових змін. Однак, повномасштабне вторгнення росіян було абсолютно шокуючим не тільки для містян, так і для влади. Всі містобудівні програми довелось призупинити. Але що могло бути зроблене?

Масштабні плани

2022 рік мав стати для Одеси роком масштабних перетворень. Міська влада як повідомляє Олег Бриндак, який на той час виконував обов’язки заступника одеського міського голови, амбітно планувала втілити в життя ряд інфраструктурних проектів, покликаних значно покращити життя одеситів.

Реставрація архітектурних пам’яток, створення сучасного урбан-парку, модернізація Інфекційної лікарні та реконструкція Іванівського шляхопроводу – це лише декілька з амбітних задумів, які планувалися до реалізації.

Завдяки реставрації історичних будівель, Одеса мала шанс зберегти свою неповторну атмосферу та історичну спадщину для майбутніх поколінь. Створення урбан-парку обіцяло стати справжньою родзинкою міста, місцем відпочинку та єднання людей. Модернізація Інфекційної лікарні мала значно покращити якість медичного обслуговування одеситів, а реконструкція Іванівського шляхопроводу – вирішити проблему заторів та покращити транспортну інфраструктуру.

На жаль, війна внесла свої корективи в плани одеської влади. Реалізацію більшості проектів довелося відкласти на невизначений термін. Проте, незважаючи на складні обставини, міська влада не здається і продовжує вірити, що всі задуми таки будуть втілені в життя.

Актуальні проблеми

Збереження одеської архітектури – це питання, яке не втрачає своєї актуальності, адже місто багате на унікальні архітектурні пам’ятки. За словами Олександра Бриндака, заступника міського голови Одеси, міська рада активно працює над тим, щоб місто приєдналося до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Війна, як не дивно, трохи пришвидшила цей процес, адже питання збереження одеської архітектури стало ще більш гострим.

Варто зазначити, що успішна реалізація цих планів не вирішить всіх проблем міста. Більшість одеситів не покинули місто з початку війни, тому міське керівництво зосереджене на забезпеченні нормального функціонування інфраструктури, транспорту та інших життєво важливих сфер. Крім того, Одеса прийняла чимало переселенців, які потребують допомоги та підтримки.

Тож роботи й справді багато. І те, що реалізацію деяких планів доводиться відкласти, не зменшує кількості нових проблем. Проте в мерії до цього ставляться з розумінням, адже війна багато змінила і змусила по-новому подивитися на вчорашні турботи. На даний момент головним пріоритетом для Одеси є забезпечення безпеки всіх громадян. Інфраструктурний розвиток може й почекати.

Важливо пам’ятати, що війна не лише руйнує, але й дає шанс на переосмислення та оновлення. Збереження одеської архітектури – це не просто турбота про минуле, це інвестиція в майбутнє. Це те, що допоможе Одесі зберегти свою ідентичність та стати ще більш привабливим містом для туристів та жителів.

Ідеї урбаністів

Одеса, як і багато інших українських міст, потребує оновлення та модернізації транспортної інфраструктури. Існують як короткострокові, так і довгострокові плани, які допоможуть покращити транспортне сполучення та зробити місто більш зручним для життя.

Одним з ключових елементів плану є будівництво тунелю, який з’єднає Люстдорфську дорогу, вулиці Водопровідну та Чернишевського в районі станції Одеса-Мала. Це не лише розвантажить центр міста, але й відкриє нові можливості для розвитку депресивних районів, таких як колишній масложиркомбінат.

Ще одним важливим напрямком є будівництво багаторівневих залізничних переїздів на вулицях Дальницькій, 7-й Пересипській, Лиманній, Марсельській, Жоліо-Кюрі. Це допоможе зменшити затори та покращити транспортне сполучення з віддаленими районами міста.

Наразі, через війну, масштабні проєкти в сфері громадського транспорту відкладені. Проте, відбуваються й точкові зміни, такі як ремонт рейок на перехресті вулиць Пантелеймонівської та Мечникова.

Одеса також очікує на отримання 10 дизельних автобусів з Німеччини. Крім того, міськрада взяла кредит на 30 електробусів, які з’являться на вулицях міста через кілька років.

Важливо зазначити, що окрім оновлення інфраструктури, також важливо покращити систему управління містом. Зокрема, урбаніст Петро Обухов закликає до публічності та прозорості у прийнятті рішень. Це допоможе боротися з корупцією та зробити місто більш комфортним для життя.

Плани розвитку транспортної системи Одеси амбітні, але цілком реалістичні. Їх втілення в життя потребуватиме значних ресурсів та зусиль, але результат того вартий. Зручне та сучасне транспортне сполучення – це запорука успішного розвитку міста та покращення життя його мешканців.

Подпишитесь на Телеграм Моя Одесса telegram ico!

Нажмите , чтобы читать в Фейсбуке!

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Оставьте комментарий

*

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: